Neobotanics: NEOLIPO D3 NANO- LIPOZOMAL VITAMIN D3 FORTE 30ml

NEOLIPO D3 NANO- LIPOZOMAL VITAMIN D3 FORTE 30ml

Kapalná nano-lipozomální forma vysoké dávky vitamínu D3.
Vitamín D3 přispívá k normální funkci imunitního systému, udržení normálního stavu kostí a zubů a udržení normální činnosti svalů.
Umožňuje snadné a vysoké dávkování lipozomální formy vitamínu D3 v době zvýšené zátěže na organismus
Ve formě kapalného lipozomálního koncentrátu rozpustného ve vodě
Snadné dávkování ve vodě, ovocné šťávě, nebo chladném či vlažném čaji
Vysoká dávka čistého vitamínu D3 v jednom balení
Extrémně silná formulace - v denní dávce obsahuje 500% doporučeného denního příjmu vitamínu D3.
Vyrobeno pomocí technologie NEOMICELLETM, vyvinuté v rámci výzkumných grantových projektů.

Prodejní cena580 Kč
Cena / kg:

NEOLIPO D3 (NANO-LIPOZOMAL VITAMIN D3 FORTE), Doplněk stravy

Extrémně silná formulace - v denní dávce obsahuje 500% doporučeného denního příjmu vitamínu D3.
Vyrobeno pomocí technologie NEOMICELLETM, vyvinuté v rámci výzkumných grantových projektů.

Česká populace trpí nedostatkem vitamínu D. Ten je přitom zásadní pro posílení imunity (1). Jen velmi málo potravin přirozeně obsahuje, či je obohaceno o vitamín D. Lidé jej získávají při vystavení slunečnímu záření, z diety bohaté na mastné ryby, případně z léků a doplňků stravy. Odhaduje se, že celosvětově může trpět nedostatkem vitamínu D až 1 miliarda lidí.

Nedostatek vitaminu D postihuje zejména velkou část populace starších lidí, zejména žen, kteří žijí v zemích s mírným podnebím, kvůli sníženému množství vitaminu D ve stravě (zdrojem je zejména konzumace mastných mořských ryb). Nejnižší sezónní koncentrace aktivní formy vitamínu D je obvykle pozorována během zimy a jara. Zvláště alarmující je, že více než 50% žen po menopauze, užívajících léky na osteoporózu má nedostatečné hodnoty aktivní formy vitamínu D3 v krvi, jak ukázala kupř. studie Bostonské univerzity (2). Studie provedená u ambulantních pacientů v Denveru ukázala nedostatek vitamínu D dokonce u 74% seniorů ve věku 66-89 let (3).

Složení: Voda čištěná reverzní osmózou, NEOMICELLETM D3 (voda, fosfolipidy ze slunečnice, MCT olej, tokoferol - antioxidant, cholekalciferol), kyselina citronová – regulátor kyselosti, sorban draselný - konzervant. Neobsahuje žádná barviva, aromata, pojiva, zahušťovadla, protispékavé látky a látky zvýrazňující chuť.

 

 

Doporučené dávkování: 5 kapek 1x denně = 1000 IU D3 (500% RHP). Balení obsahuje cca 600 kapek (120 dávek).
RHP = referenční hodnota příjmu

 

Tip pro užívání:
Liposomální koncentrát rozmíchejte ve sklenici vody, ovocné šťávy nebo studeného čaje a ihned vypijte.

 

Vitamín D přispívá k normální funkci imunitního systému. Proto je naprosto nezbytné, aby se doplňoval ať již v přírodní, přirozené formě - slunce, ryby, ale i ve formě umělé, tedy medikamentů a specializovaných doplňků stravy.

pf 681e71cb Liposom1

1 Grant WB, Lahore H, McDonnell SL, Baggerly CA, French CB, Aliano JL, Bhattoa HP. Evidence that Vitamin D Supplementation Could Reduce Risk of Influenza and COVID-19 Infections and Deaths. Nutrients. 2020 Apr 2;12(4):988.
2 Holick MF. Vitamin D deficiency. N Engl J Med. 2007 Jul 19;357(3):266-81.
3 Linnebur SA, Vondracek SF, Vande Griend JP, Ruscin JM, McDermott MT. Prevalence of vitamin D insufficiency in elderly ambulatory outpatients in Denver, Colorado. Am J Geriatr Pharmacother. 2007 Mar;5(1):1-8.

 

Vitamín D přispívá k:

normální funkci imunitního systému
udržení normálního stavu kostí a zubů
udržení normální činnosti svalů
normálnímu vstřebávání/využití vápníku a fosforu
normální hladině vápníku v krvi
Vitamíny jsou přírodní látky, které jsou pro člověka nepostradatelné, protože si je až na malé výjimky neumí ve svém organismu vytvořit. Vitamin C (kyselina L-askorbová) je nejdůležitější ze všech vitamínů. Významně ovlivňuje aktivitu všech hlavních regulačních systémů, a to nervového, endokrinního a imunitního. Člověk neumí vitamin C vytvářet a musí jej získávat z potravy.

 

MUDr. René Vlasák, ředitel Prevence 2000, Centrum Preventivní Medicíny:

"Dnes nám tvůrce preparátu, Doc. Ing. Petr Kaštánek PhD., dodal první várku svého originálního lipozomálního přípravku, který byl speciálně vyvinut, aby dodal organismu vysoké dávky vitamínu C a D. Petr připravil speciální mikroskopické ,,kuličky" , které obsahují vedle již zmíněných vitaminů komplex flavonoidů, které výrazně pomáhají našim buňkám s tzv. nespecifickou obranyschopností."