Diagnostika přístrojem InBody 370

Přístrojová technika InBody 370 DSM BIA a DSMF BIA je patentovaná technologie

Vám i mě přináší přesné a opravdu reálné měření bez ohledu na pohlaví, věk, nemoc nebo etnický původ. InBody technologie nevyužívá, tak jako jiná BIA zařízení, empirický odhad. Díky přístrojům InBody má klient jasný přehled o tom, kde konkrétně a kolik zredukoval tělesného tuku nebo i nabral svalovou hmotu.

Výhodou je rychlost a neinvazivní způsob měření ve stoje. Princip DSM BIA je založen na odlišných vodivých vlastnostech tkání, tuku a tělesné vody. Tkáně obsahující vysoký podíl vody jsou dobrým vodičem elektrického proudu, zatímco tuková tkán se chová jako izolátor. Nejsou to tedy obyčejné váhy a ani je prosím neporovnávejte s domácími analyzátory a váhami. InBody pracuje na zcela na odlišné technologii. Přístroj má za sebou řadů studií, které potvrdily jeho kvalitu a přesnost.

Přístroj InBody je skvělá, velmi přesná a efektivní pomůcka pro všechny, kdo chtějí hlídat složení těla při redukci hmotnosti, při sportu založeném na nárůstu svalové hmoty, nebo při zdravotních obtížích. Přístroj umí i skvěle zhodnotit množství útrobního tuku. Většina klientů si dělá starosti nad podkožním tukem a tím pádem nad svým vzhledem, tento útrobní tuk má menší sklony ke spálení navíc také podporuje vzniku onemocnění, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, kardiovaskulární choroby ale dokonce i demence a stárnutí. Viscerální tuk je obrazem tuku vnitřního, tedy tuku v okolí orgánů – tuku v okolí jater, střev, žaludku, až okolo bránice. Pokud chcete hubnout správně, dochází k úbytku útrobního tuku, pokud ale budeme hladovět, nebo jíst nárazově nebo špatně, viscerální tuk se naopak ještě zvýší. 

Z přesných výsledků mohu opravdu přesně na míru nastavit stravovací plán na míru a při pravidelných konzultacích zhodnotit, zda jíte a cvičíte pravidelně a podle společně nastaveného plánu, dokonce i z kterých částí a jak moc se mu ztrácí tuková tkáň, i voda. Výsledky jsou velmi motivační, protože vidíte výsledky reálné a přesné.

Velice přínosné jsou i výsledky retence tělesné vody a tekutiny, čímž dokáži správně vyhodnotit případné riziko edémů a v čase posoudit jejich snižování vlivem stravy i další léčby. Voda tvoří více než polovinu hmotnosti dospělého člověka. Na její obsah má vliv věk i pohlaví.  U dospělých a zdravých mužů s normálním, složením těla tvoří voda 60-65% hmotnosti, u žen může klesnout podíl vody na 55% s v souvislosti s vyšším obsahem tuků, co je s přibývajícím věkem přirozené. Voda má tedy vliv na hmotnost. Kvůli zadržování vody se může zvýšit hmotnost až o 3 kg, aniž by to šlo viditelně i hmatatelně poznat. Důvody zavodnění jsou špatný pitný režim, nadměrná konzumace ultrazpracovaných potravin, nadměrné pití kávy, silných čajů, alkoholu, nedostatek pohybu, nebo po břišních operacích i operacích křečových žil nebo kloubů, kdy došlo k porušení lymfatického systému a lymfa nemůže vodu adekvátně odvádět.

Vlastní úsudek a zdání nás může klamat a samotná váha není relevantní při správném a trvalém hubnutí,... Nemáte na čele psáno, kolik vážíte a někdy může být při stejné hmotnosti rozdíl i 3 velikosti oblečení!!! Nedívejte se jen na číslo na váze, ale i do zrcadla a jakou velikost oblečení oblékáte a jak v něm vypadáte…!

Metoda má i své kontraindikace. Kvůli vedení nízkofrekvenčního proudu tělem není vhodná pro pacienty s kardiostimulátorem či jiným elektronickým přístrojem v těle a pro těhotné ženy v 1. trimestru. Přístroj změří i děti.

  Co umí přístroj InBody 370 zjistit?

  Hmotnost celkovou

  Zastoupení kosterního svalstva

  Zastoupení celkového tuku

  Zastoupení bílkovin

  Minerální látky kostních i celkových

  Obvody v cm v patřičných oblastech

  Tělesná voda intra a extracelulární

  Diagnóza otoků

  BMI

  Procento tuku v těle

  WHR index – poměr pas : boky

  Množství útrobního tuku v cm2

  Buněčná hmota

  Obvod levé paže bez tuku

  Bazální metabolismus a jeho rychlost

  Metabolický věk

  Růstové grafy pro děti do 18 let – hmotnost, výška, obvod pasu, obvod paže

  Procentní a hmotnostní rozdělení těla na segmenty aktívní tkáně a tuku, včetně procentního rozložení

  Predikční index zdravotního stavu a extracelulární matrix pro odhalení závažných onemocnění

  Indexy FFMI, FMI a SMI pro odhalení sarkopenické obezity, chronické nedostatečnosti energie, svalové hypertrofie či přebytku tuku i svalstva

   

  Každý jsme jedineční, máme jinou cestu a zvyky. Vše je potřeba při změně zohlednit, jinak to nebude udržitelné.

  Návaznost na lékařskou péči

  Při návštěvě a komplexní analýze všemi 3 přístroji někdy můžeme odhalit vážnější obtíže, nebo si třeba i jen potvrdíte problémy, o kterých jste třeba tušili, ale zatím jste je neřešili.

  Může jít třeba o srdeční arytmie, problémy s metabolismem cukru, riziko revmatoidní artritidy (problémy máte, v rodině obdobné problémy máte také, ale zatím jste s obtížemi nikde nebyli), problémy s ledvinami, častými záněty.

  Prostě pokud něco zjistíme, odkážu na následnou lékařskou péči.

  Většinou vyžaduji následnou preventivní kontrolu u vašeho obvodního lékaře. Ten případně navrhne léčbu, nebo vás odešle na jiná specializovaná pracoviště.

  Nejsem šarlatán, abych vám tvrdila, že vše zvládneme jen zdravou stravou. Lékařská péče je důležitá. Někdy jsou léky na zvládnutí problému potřeba. Ale většina léků jen potlačí příznaky, nebo krátkodobě uleví, ale problém v jádru nevyřeší.

  A také bohužel většina lékařů nemá důvěru v nás výživové poradce. A vlastně bych se jim ani nedivila. Studují 6 let+atestace. Opravdu je to komplexní obor, ke kterému vedlo opravdu velmi náročné studium.

  A pak nemají důvěru (vlastně ani já) v někoho, kdo výživu nestudoval. Proč? Je spousta poradců, co si udělají dvoudenní kurz, nebo ani to ne.

  A podle legislativy může pracovat jako výživový poradce kdokoliv, kdo si koupí na Živnostenském úřadu list za 1000 korun. Je to opravdu nastaveno špatně. Toto bude jednou můj sen změnit:

  • Mít tuto profesi jako živnost vázanou
  • Systém akreditace, pravidelná školení, specializace pod záštitou MŠMT i MZd

  Mnoho lékařů mě nemusí znát, ale věřte, jednám jen ve Vašem zájmu.

  Důležitá informace: Pokud se Vám stane, že se Vám nějak u některého lékaře nelíbí, myslíte si, že neudělal dost, nebo Vás ani nepřijal, odbyl… Máte právo jít jinam. Je to vaše zdraví, vaše tělo, váš život. Nenechte se odbýt, pokud se opravdu necítíte dobře. Lepší jít a zjistit, že to není nic vážného, než naopak… Mluvím z vlastní zkušenosti. Starejte se o sebe, myslete na své zdraví, poslouchejte své tělo a naučte se signály těla číst, myslete na harmonii těla nejen ohledně jídla, ale i spánku, regulace stresu a dalších faktorů.

  KAŽDÝ MÁ ALE JINOU CESTU, JINÉ ZVYKY, JINÁ ZDRAVOTNÍ OMEZENÍ, POJĎME NAJÍT PRO VÁS VHODNOU, ZDRAVOU A DLOUHODOBĚ UDRŽITELNOU CESTU.

  UDĚLEJTE TEN PRVNÍ KROK – KONTAKTUJTE MĚ.