Výživová poradkyně Mgr. Ing. Markéta Rozinková - změňte svůj život - Střevní mikrobiom

Střevní mikrobiom

Ve střevě nejen nás, lidí, ale i všech obratlovců, existuje vnitřní ekosystém bakterií, který nazýváme mikrobiom.

Mikrobiom se definuje jako „společenství mikrobů“.

Většina prospěšných bakteriálních druhů, které tvoří náš mikrobiom, žije právě zažívacím systému a jsou důležité pro imunitní systém a další tělesné procesy. Proto je střevo vnímáno jako hlavní imunitní orgán (Rozinková, 2021).

Mikrobiom je ve střevech zastoupen v rozmezí 1013 až 1014 bakterií!!!

Abyste si uvědomili to množství, je to tolik, kolik je buněk lidského těla!!!

Lidské střevo může být osídleno až 500 druhy bakterií, z nichž většina je  lidskému tělu prospěšná.

Mikrobiom, jeho složení, množství i odolnost je ovlivněn stravou, chronickým stresem, užíváním antibiotických přípravků, vystavení organismu toxickým chemikáliím a jiným nepřirozeným látkám, kouřením, užíváním alkoholu, užíváním léčiv.

Hlavní funkcí střevní slizniční bariéry je udržení stálosti mikrobiální flóry a zamezování průchodu patogenů (škodlivých látek) přes střevní sliznici do oběhového systému.

Mikrobiom jsou tedy pluky a oddíly vojáků, co chrání naši hradbu a tím i celou pevnost... Naše tělo...

V mikrobiomu se nachází rody bakterií, kvasinek:

Je známo, že horní úseky střeva osidlují především fakultativně anaerobní bakterie, jako Enterobacter, Stroptococcus, Lactobacillus, Bacillus.

Dále v distálnějších = dolních úsecích se spíše další bakteriím rodu Bifidobacterium.

Probiotické bakterie je nutné neustále přijímat s potravou a poskytovat jim kvalitní prostředí a výživu.

Mikroflóra se neustále obnovuje. Je známo, že každý člověk má jedinečnou střevní mikroflóru, tělo si osídlení vybírá.

Existují  tak 3 enterotypy lidí.

Mikroorganismy trávicího traktu jsou většinou striktně anaerobní a svou činností ovlivňují organismus člověka. To znamená, že žijí jen v prostředí bez kyslíku.

Střevní mikrobiom má schopnost fermentace = kvašení sacharidů, dále díky anaerobním podmínkám ve střevě vzniká vytvořeného acetátu, butyrátu a propionátu výživa pro buňky epitelu kolonu = kolonocyty.  Plyny vzniklé fermentací složek z potravy vznikají současně za tvorby energie pro dělení, metabolismus a životaschopnost mikrobiomu.

Bakterie osidlující GIT mají také schopnost štěpit produkty bílkovin na aminokyselinové molekuly, které se dále konvertují na biogenní aminy.

 

mikrobiom

O obrázku: Funkce mikrobiomu a střevní bariéry = mikrobiom se střevní bariérou má v organismu několik funkcí. Pomáhá vstřebávat živiny a tím pádem působit preventivně proti podvýživě, dále působí i preventivně před vznikem různých alergií, společné působí i proti infekčním patogenům a brání tak infekci těla a díky sekreci serotoninu působí i na signální dráhy mozku pro regulaci homeostázy

Laktobacily produkují specifický enzym histamindekarboxyláza, následnou dekarboxylací vzniká z L-histidinu histamin a pomocí glutamát-dekarboxylázy vzniká z glutamátu kyselina gama-aminomáselná (GABA).

Bakterie střevního mikrobiomu mají schopnost syntézy vitaminu K2 a skupiny B. Vitamín K2, neboli menachinon, je lipofilní vitamin, je nezbytný pro resyntézu kostní hmoty a koagulaci, neboli srážení krve.

Mikrobiom také má funkci ochrany organismu vůči působení patogenních organismů, Kromě toho, že pomáhají trávit potravu, jsou také spojovány s různými onemocněními, nerovnováha střevní mikroflóry průjmy i další nemoci trávicího traktu. Avšak narušení mikrobiomu má vliv i na rozvoj psychických onemocnění. Serotonin vzniká z 90 % právě ve střevních buňkách.

 

Proto se vždy, když řešíte nějaké interní zdravotní potíže, od dráždivého střeva, přes histaminovou intoleraci, po alergie i častou nemocnost, obracejte ke kvalitě střevního mikrobiomu. 

Střevo je náš hlavní imunitní orgán a mnoho příčin má původ v nevyváženém nebo slabě zastoupeném střevním mikrobiomu.

 

Základ pro zdravý střevní mikrobiom:

- vláknina 

- zinek

- vitamin C

- konzumace kysaných mléčných výrobků

- zařaďte prebiotické potraviny (potraviny podporující činnost probiotik) - čekankový sirup

- snížená konzumace masných výrobků, uzenin, omezit na největší možnou míru červené maso

- omezení sladkých limonád

- jezte přirozené potraviny, vyhněte se co nejvíce ultrazpracovaným potravinám

- zařaďte probiotické bomby - kimchi, kombucha, kefír, ...

- kupte si opravdu kvalitní probiotika a střídejte je

- nestresujte se, snažte se nelpět na starých vzorcích, nedělejte si starosti s tím, co nezměníte... Strach, stres, úzkosti a další trápení mají vliv na Vaše trávení.

 

Zácpy a problém s imunitou značí, že Vás něco vyčerpává a vy nejste schopna/ý vyloučit staré vzpomínky, nebo Vaše tělo nepřijímá některé zážitky, prožitky, či emoce a vy si neuvedomujete, jak moc Vás vaše činnost a rozhodnutí tíží... 

Tlusté střevo psychosomaticky značí, že máte problém zbavit se, nechat být ten odpad, co vaše tělo nevstřebalo...Ato ve smyslu emocí, prožitků a zážitků...

Pokud spíše trpíte na průjmy, máte problém s tím, že tělo odmítá vstřebat to, co prožíváte a vše vylučuje i s tím, co paradoxně potřebujete...

 

Dávám zde možnosti, jak střevní mikrobiom podpořit a udržovat se v kondici s dobrou imunitou:

https://www.benu.cz/viridian-synerbio-daily-cps-90?aw=1&utm_campaign=freelistings&utm_medium=organic&utm_source=google&utm_term=Viridian+Synerbio+Daily+cps.90&gclid=Cj0KCQjw0oyYBhDGARIsAMZEuMuP9VTX-nU2MBCmhGfFTbojyot4C_qbDvbuaNiMjZt_y-jYN8b9mocaAnzUEALw_wcB

nebo

https://aktin.cz/vilgain-probiotics/90-kapsli-33917?ppcbee-adtext-variant=Verze+2&gclid=Cj0KCQjw0oyYBhDGARIsAMZEuMvPihsQ93S30_NHxLrdwJu4pHBN5wvR6ITPdr61IOtlXdLlT0r1pUQaAiegEALw_wcB

 

Plus určitě doplňte od Neobotanics https://neobotanics.cz/products/neolipo-c-d-zn-forte-550-mg a https://neobotanics.cz/products/polar-omega-3-krill-pro se slevou 10 % po zadání kódu F10 ROZINKOVA

 

Chceš se o tomto všem dozvědět více?

Řešíš zdravotní problémy a přitom na vyšetřeních vychází vše v pořádku?

Cítíš, že tě ovlivňuje stres a chceš pochopit příčinu a vyřešit si to?

Nejen o tom bude můj velký webinář:

https://www.facebook.com/events/1206165793477872

Nebo si domluv schůuku se mnou:

marketa-rozinkova.reservio.com